5 vietos, kur rasite knygų pigiau

Liūdna, bet gyvenimas veikia taip, kad visų gerų knygų nenusipirksi. O būdamas studentu ar moksleiviu, kartais ir neįpirksi, todėl šiandien noriu pasidalinti savo sąrašiuku, kur ieškau/ skolinuosi/ pigiau perku knygas Vilniuje. Šis sąrašas visiškai paremtas patogumo faktoriumi, tai vietos, į kurias (bent jau man) nereikia važiuoti valandą. Taip pat rasite vietas, kuriose tiesiog aptinku knygų mažomis kainomis. Arba vietas, kuriose tiesiog jauku.

Kadangi šis sąrašas visiškai asmeninis, labai norėčiau, kad komentaruose pasidalintumėt savo knygų medžioklės vietomis 🙂 Visuomet norisi atrasti naujų knygynų ir bibliotekų, kur galėčiau paploninti piniginę ar ar bent jau paklaidžioti tarp lentyn, taigi lauksiu jūsų rekomendacijų!

Sąrašą norisi pradėti įspėjant, kad mano rekomendacijos apims jau naudotų knygų vietas. Bet tokios man labiausiai ir patinka. Kaip ir suknelė iš second hand’o, niekada nežinai , ar kokia mergina nebuvo jos apsivilkusi savo pirmąjame pasimatyme, taip ir antrų rankų knygos, niekada nežinai, kiek pasaulio jos mačiusios, kiek kartų skrido lėktuvu, kiek sykių buvo Paryžiuje ar kiek tarp puslapių įstrigusio Baltijos jūros smėlio iš jų reikėjo iškratyti. Galbūt antrų rankų knygų gyvenimas kur kas įdomesnis nei mano. O gal tik man taip atrodo.

Manau, kad lyrinių ekskursų užteks, dalinuosi savo mėgstamiausiomis knygvietėmis:

  1. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

440px-mickeviciaus_biblioteka

Iš pradžių biblioteka man atrodė be galo klaidi, lentynų išdėstymas – baisiai nelogiškas , o ir lipti liptais į trečią aukštą atrodė kažkas neeee. Bet ilgainiui pripratau.  Galbūt knygų gausa suviliojo.  Dabar lankytis bibliotekoje man labai patinka. Ir patinka viskas: išdėstymas (vis sugebu rasti ką nors, ko man visai nereikia, bet skaityti labai patinka), tas pats trečias aukštas, nes Vilniaus bažnyčių vaizdas į tolį siaubingai gražus, patinka grindų girgždesys (rimtai, ar įsiklausot kaip jaukiai Mickevičiaus grindys girgžda?), bet labiausiai – bibliotekos darbuotojai. Jeigu ko nors nerandu, jie visuomet padeda ir nepatingi užlipti dar aukščiau, į saugyklą, jei knygos salėje iš tiesų nėra.

PATARIMAS VISIEMS – jeigu ieškot kažko konkretaus, nebijokit nueiti ir pasiklausti bibliotekininko. Žinau, kad iš pradžių gali būti šiek tiek nedrąsu, bet įprasit. Aš anksčiau irgi bijodavau, bet dabar klausiu kaskart kai no nors nerandu 🙂

PATARIMAS NR. 2: jei esat tokie pat knygų abžoros kaip ir aš ir iš bibliotekų mėgstat išeiti su glėbiu leidinių, susiraskit draugą, kuris ne toks godus ir pasiskolinkit jo varotojo kortelę. Tik nepamirškit laiku knygas prasitęst, kad draugui po to nereikėtų mokėti baudų 🙂

  1. Vilniaus Universiteto Centrinė Biblioteka (Č. Milošo skaitykla)

miloso

Čia, bent jau man, biblioteka arčiausiai namų (antrų namų. Universiteto. Kuris kartais labiau pirmaisiais namais tampa). Knygų pasirinkimas gerokai mažesnis, nes grožinė literatūra čia dalijasi stogu su tūkstančiais kitų spaudinių, tačiau kai ko nors reikia (kažko konkretaus ar kažko tiesiog), beveik visuomet randu. Skaitykla man patinka todėl, kad ten jauku ir tylu. Bibliotekininko dažnai nebūna, taigi niekas nežino, kiek laiko praleidžiu rinkdamasi knygas. O praleidžiu tikrai nemažai.

  1. Mint Vinetu

mint-vinetu-vilnius-by-sarunas-andriusaitis

Knygynas, kurį turėtų bent kartą aplankyti kiekvienas vilnietis ir miesto svečias. Įsikūręs jaukioje Šv. Ignoto gatvelėje, pačioje senamiesčio širdyje, Mėtinis Indėnas siūlo ne tik antrų rankų knygų patraukliomis kainomis (o jei atsineši savo knygą, kainos tampa dar simpatiškesnės!), bet ir kavos, svarainių arbatos (!!!!), galimą pasiniurkymą su savininko šunimi, atviručių, užrašinių, pyrago bei labai jaukią erdvę mokymuisi, susitikimams su draugais ar pasiruošimui projektiniam darbui.  Žodžiu, galybę visko. Bibliofilų rojus šaltais rudens vakarais.

  1. Pigių knygų knygynas Rinktinės gatvėje

1920_skaitytosknygosgeraknygal46

Prisipažinsiu, knygyne buvau vos keletą kartų, bet dar tikrai sugrįšiu. Visų pirma, knygos ten tikrai nekainuoja daug ir už kelis eurus galima rasti tikrų lobių ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis (anglų, vokiečių, prancūzų, rusų bei lenkų, žinoma). Lentynose savo šeimininkų laukia vaikų, grožinė, mokslinė literatūra, viskas nuo stebuklinių pasakų iki pasaulinės grožinės literatūros klasikos. Ir kas svarbiausia, kainos nesikandžioja. Knygyne esu radusi puikių knygų, kurių kaina svyruoja nuo 2€ iki 5€.

Dar vienas dalykas, kuris visuomet Rinktinės g. knygyne patraukia akį yra atvirutės. Ir ne tos, kurias spausdina Nieko Rimto ar hipsterių knygynuose pardavinėja šmaikštūs kylantys menininkai. Rinktinės gatvėje tūno kalnai senovinių atviručių, menančių mūsų tėvų ir senelių laikus. Turiu rimtai save sustabdyti kaskart, nes norisi išsinešti kokius 10vnt. Pasirinkimas – labai platus, nuo atviručių vaikams iki miestų architektūros, sovietinės propagandos ar tiesiog wtf. Vis sakydavau, kad įsigytas atvirutes kam nors išsiųsiu, bet ne. Panaudojimo būdai, mano atveju, du:  klijuoju ant sienos arba naudoju kaip skirtukus (nes vienu metu skaitau 10 knygų ir tikrų skirtukų nuolat trūksta).

  1. Tėvų/ senelių/ kaimo spintos

image2

Ir galiausiai, lyg ir literatūros šaltinis, bet gal ir ne. Na, bent jau ankstyvojoje paauglystėje, tai tikrai buvo pagrindinis mano literatūros klodas. Juk tėvai jaunystėje (ir nebūtinai)  skaitė knygas, kurios aktualios mums dabar. Ir ne tik skaitė, bet tikėtina, kad ir išsaugojo. Pradėjau šeštoje klasėje (Maupassant’ui dar gerokai per jauna) ir vis dar traukiu knygas iš mamos spintos. Ir traukiu būtent tas, kurias ji skaitė savo jaunystėje. Kažkaip labai jaukiai  jaučiuosi jas skaitydama, taigi va įrodymas, kad šeimos knygos veikia kaip ir šeimos relikvijos (čia aš apie visokius papuošaliukus ir niekniekius,kuriuos iš kartos  į kartą paveldim) ir suteikia kalnus džiaugsmo 🙂

 

Tikiuosi, kad straipsnis patiko. O svarbiausia, kad perskaitėt jį visą, nes kažkaip, atrodo, užsikalbėjau 🙂 Lauksiu komentarų su įspūdžiais ar kritikos, jei jų kartais atsirastų. Ir, žinoma, jūsų asmeninių knygų spot’ų 🙂

Jaukios savaitės, nesušalkit,

Viktorija

viktorijos

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s