Slaptas augintinių gyvenimas

Pastaruoju metu mes gana dažnai rašome apie rimtus filmus, o juk jų yra pačių įvairiausių, skirtų skirtingoms auditorijoms, todėl ir aš norėjau išeiti iš savo „gilaus“ burbulo ir pasimėgauti kažkuo paprastu ir mielu, kas nereikalauja „skaityti tarp eilučių“. O kas gali būti geriau nei mieli gyvūnėliai?!

petsposter

„Slaptas augintinių gyvenimas“, ne taip jau ir seniai pasirodęs kino ekranuose, suintrigavo ir mane. Tai animacinis filmukas, kuriame galima pastebėti daug tradicinių vertybių, tokių kaip draugystė, pasiaukojimas, ištikimybė, meilė bei kitos. Jos visos išryškėja siužeto eigoje bei nukonkuruoja tokias kaip pavydas ar pyktis, kitaip, savotiškai parodo mums, ko reikėtų vengti.

 Siužetas prasideda nuo mažo šuniuko Makso, kuris gyvena ramų gyvenimą su savo šeimininke Keite, kurią be galo myli. Ji, kaip ir dauguma žmonių, turi eiti į darbą. Maksui tai nepatinka, mat tenka ilgą laiką būti vienam, tačiau jam kompaniją palaiko kiti naminiai gyvūnėliai.

Viskas apsiverčia aukštyn kojom, kuomet Keite namo parsiveda didelį ir gauruotą šunį Djuką. Maksui jis nepatinka ir jis pradeda kurti planus, kaip Djuko atsikratyti. Žinoma, šioje situacijoje privalėjo suveikti kiaulystės dėsnis, todėl vietoj to, kad atsikratyti kitas kitu, abu šunys papuola į bėdą ir tik bendras darbas padės jiems išsigelbėti (vėl grįžtama prie tradicinių vertybių).

Vis dėlto, čia tik pradžia. „Slaptas augintinių gyvenimas“ tuo pat metu pasakoja ir kitą istoriją, kurioje ne ką mažiau nuotykių. Minėti Makso draugai pastebėję, kad draugo nėra, tuojau leidžiasi į kelionę po didžiulį ir jiems nepažįstamą miestą, kad Maksą surastų. Ir nors naminių gyvūnėlių būrys nėra mažas, jie susiduria su klastingu priešu – mielu zuikučiu Sniegium, kuris su kitais paliktais (pamirštais) gyvūnais dega nepykinta ne tik žmonėms, bet ir naminiams gyvūnėliams. Ir žinoma Maksui, su kuriuo nori suvesti sąskaitas.

the-secret-life-of-pets-review-header

„Slaptas augintinių gyvenimas“ yra nuotykių filmukas skirtas šeimoms bei vaikams, tačiau nepaisant to, jis tikrai patiks ir vyresniems, kurie myli gyvūnus ir slapta klausia, ką jie veikia, kai šeimininkų nėra namie. Taip pat filmuke gausu šmaikščių scenų, kurios nepaliks abejingų. Akį džiugina spalvų įvairovė bei piešimas. Garso takelis, nors ir nėra įsimintinas ar kažkuo išskirtinis, perteikia vyraujančias emocijas. Taip pat filmuke yra dainelė (čia), kuri privers visus nusišypsoti.

Vis dėlto „Slaptas augintinių gyvenimas“ turi ir trūkumų. Jis nepasižymi originalia siužeto linija, greičiau tai mėginimas atkartoti „Bjaurusis aš“  ar „Žaislų istoriją“, tik pirmame plane mes turime augintinius, kuriuos visi myli. Pagrindiniai veikėjai taip pat nepasižymi unikaliu, ryškiu charakteriu, jų būdas yra standartinė klišė, kurią kūrėjai pasinaudojo žinodami, jog tikrai neprašaus. Vis dėlto iš gausybės skirtingų personažų būtina išskirti triušiuką Snaigių, įsimylėjusią kalytę Gidžet bei tingiąją Chloją, jų charakteriai ryškiausi, tačiau jiems suteikiamas antraplanis vaidmuo.

AE08SCPETS.jpg

„Slaptas augintinių gyvenimas“ – gana intriguojantis pavadinimas, tiesa? Visi anonsai tik ir skelbė, jog filmo metu bus galima sužinoti, ką veikia naminiai gyvūnėliai, kuomet šeimininkų nėra namie, tačiau istorija tikrai nėra apie tai. Šis filmukas vaizduoja nuotykius, į kuriuos įsipainioja veikėjai. Kita vertus, ir nuotykiai nėra kažkuo ypatingi, man pritrūko kulminacijos momento, tiksliau, tokios aš neradau. Taip pat žiūrovų bei kritikų nuomone, filmuke būta logikos spragų, klišių bei dviprasmių scenų, kurios galbūt nėra tinkamos mažiems vaikams arba tiesiog neturi jokios vertės tolimesniam siužetui (pavyzdžiui, pokalbiai apie mirtį bei dešrelių scena).

Bendrai kalbant, „Slaptas augintinių gyvenimas“ nėra vienas iš geriausių animacinių filmų, kuriuos išleido „Illumination Entertainment“, bei turi smulkių trūkumų, tačiau jis vis vien vertas dėmesio. Filmukas privers nusišypsoti ir nors trumpam pabėgti nuo kasdienybės. Rekomenduočiau jį ne tik vaikams, bet ir vyresniems, nes juk kiekviename iš mūsų yra vaikas, kurį kartais reikia palepinti. Ir visų svarbiausia, tai filmukas, kuriame galima pamatyti šunį, kuris įsimylį katę!

Šaltiniai: dešrelių scenadviprasmiškos kalbosnetinkamas vaikamspaliesti rasiniai aspektaidar viena smagi recenzija.

miau

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s