Jandy Nelson ,,Padovanosiu tau saulę“ rekomendacija

Na štai ir dar viena rekomendacija 🙂  Šįkart nusprendžiau parašyti apie Jandy Nelson knygą ,,Padovanosiu tau saulę“.   Pradėsiu trumpai pristatydama knygą. „Padovanosiu tau saulę “ tai knyga apie dvynius, Nojų ir Džudę, anksčiau jie dalinosi pasaulį ir buvo neišskiriami, tačiau vienas lemtingas atsitikimas pakeitė viską ir dabar jie beveik nesikalba, dabar jie du skirtingi pasauliai.

Na, o dabar  trumpa mano nuomonė apie ją 🙂 Pradėsiu nuo to, kad ši knyga man labai patiko, taigi ją  įvertinau 5 žvaigždutėmis. Beveik visą laiką skaitydama šią knygą šypsojausi. Tiesa buvo kelios vietos, kuriose norėjosi verkti.  Didelį įspūdį paliko veikėjai, taip pat autorei būdingas labai poetiškas rašymo stilius. Bet turiu pripažinti, didžiausią įspūdį paliko Nojus.
cdb_Padovanosiu-tau-saule_z1.png

Na kadangi jau užsiminiau apie Nojų, tai  tikriausiai reikėtų tęsti nuomonę apie veikėjus. Trylikametis Nujus savo istoriją pasakoja prieš lemtingą atsitikimą. Nojus – keistuolis menininkas, pasaulį įsivaizduojantis kaip daugybę paveikslų. Nojus piešia. Netgi kai neturi dažų, jis piešia pasaulį akimis. Berniukas labai intravertiška  asmenybė, kuriai sunku susirasti draugų, taigi sesuo Džudė ir menas jam yra visas pasaulis. Nojus, nors ir išgalvota, tikrai nepaprasta asmenybė, o jo kitoniškumas ir tai kaip jis mato pasaulį mane tikrai užbūrė.

Džudė savo istoriją pasakoja jau po atsitikimo, taigi Džudės pasakojimo dalyse mergaitei šešiolika. Anksčiau Džudė buvo viena iš populiariųjų. Daug draugų ir banglentė, tada tai buvo Džudė, tačiau ne dabar, ne po atsitikimo.  Mergaitė nuolat skaito močiutės parašytą ir jai paliktą Bibliją, kuri pilna įvairiausių prietarų, kuriais mergaitė labai tiki.  Džudė taip pat yra nepaprasta ir unikali asmenybė. Kaip ir Nojus, Džudė – menininkė. Tik ji ne piešia, o lipdo skulptūras. Džudė man taip pat paliko didžiulį įspūdį.

Pabaigai norėčiau pakalbėti apie tai, kaip autorė pasakoja istoriją. Mano nuomone, tai visiškai unikalus rašymo stilius, kuris bent jau man be galo patiko. Taip, yra daugybė knygų, kurios įtraukia taip, kad negali atsiplėšti ir atrodo, kad gali aiškiai įsivaizduoti viską kas vyksta ir net  nežinau, kaip  paaiškinti skirtumą, bet skaitydama šią knygą, mačiau Nojaus paveikslus, Džiudės skulptūras ir visą jų pasaulį taip aiškiai tarsi viskas vyktų tiesiai man prieš nosį, tarsi pati būčiau šio pasaulio dalis .

Taigi šią knygą tikrai labai rekomenduoju 🙂

Reklama

Įrašo “Jandy Nelson ,,Padovanosiu tau saulę“ rekomendacija” komentarai: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s