Erin Morgenstern „Naktinis cirkas“

Grįžtu su dar viena knygos rekomendacija. Šįkart tai Erin Morgenstern knyga „Naktinis cirkas“. Prieš pradėdama skaityti šią knygą esu girdėjusi daug teigiamų atsiliepimų, tačiau niekada negalvojau, kad ši knyga man patiks, todėl jos skaitymą atidėliojau labai ilgai. Na, bet kai pasitaikė proga įsigyti šią knygą, su gana didele nuolaida, nusprendžiau pabandyti ir ją perskaityti.

Turiu pripažinti, kad „Naktinis cirkas“ mane tikrai labai nustebino, o dabar, kai knygą jau baigiau, galiu pasakyti, kad nors ši knyga tikrai ne kiekvienam, bet mano mėgstamiausių sąrašą ji papildė.

Paprastai dabar rašyčiau „trumpai apie knygą“, tačiau manau, kad šiuo atveju bet koks aprašymas sugadintų knygą ir atimtų iš jos dalelę magijos. Taigi tiesiog pasidalinsiu šia citata, kurios man regis visiškai pakanka:

Šis cirkas atvyksta netikėtai, nepranešęs. Be išankstinių skelbimų. Tiesiog vakar jo nebuvo, o šiandien jau yra. Ir atsidaro jis tik naktį. Palapinėse su baltais ir juodais dryžiais žiūrovų laukia stebuklai, nuo kurių gniaužia kvapą: ledinis sodas, labirintas iš debesų, ugnimi kvėpuojantys popieriniai drakonai, gimnastai, telpantys į nedideles stiklines dėžes…

– Erin Morgenstern

1462877780_naktinisVienas iš svarbiausių dalykų knygoje – Magija, kas man, kaip fantastikos mylėtojai, patiko labai. Magija – tai tarsi viso cirko pamatas. Visų burtų ir iliuzijų aprašymai detalūs ir labai vaizdingi, taigi skaitydamas jautiesi tarsi viską matytum savo akimis. O ir tai kas kuriama, nėra įprasta paprastam cirkui, kiekviena cirko palapinė vis labiau išskirtinė, vis labiau stebuklinga. Manau kiekvienas skaitytojas galės išsirinkti savo mėgstamiausią ir grįžti ten vėl ir vėl.

„Naktinis cirkas“ – tai pasakojimas apipintas paslaptimis, kurias skaitant vis stengiausi išnarplioti ir nuspėti kas bus toliau. Turiu prisipažinti, daugumos tų paslapčių man išnarplioti nepavyko, bet tai gerai, nes jei būtų pavykę, nors knygą perskaičiau visai nesenai, dabar ją jau tikriausiai būčiau pamiršusi. Taigi, aš manau, kad paslaptis ir yra šios knygos prasmė.

Dar vienas dalykas susijęs su paslaptimi yra tai, kad pabaigoje paliekama daug neatsakytų klausimų. Ir nors paprastai tokiose situacijose noriu knygos tęsinio arba dar bent šimto puslapių, šiuo atveju taip nenutiko. Tikriausiai dėl tos pačios priežasties atsakius į klausimus būtų prarasta knygoje sukurta paslaptis, o kartu su ja ir visa knygos magija.

Prieš baigdama turiu paminėti, kad jeigu jums patinka knygos, kuriose pilna veiksmo, ir nėra daug aprašymų turėtumėte pagalvoti ar ši knyga jums, nes nors joje ir daug magijos, veiksmo beveik nėra. Na, bet jeigu jau nusprendėte perskaityti „Naktinį cirką“ linkiu pasinerti į paslaptingą magijos pasaulį, į kurį pasinėriau ir aš 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s