Jutta Richter „Lydekos vasara“

Sveiki draugai, šią savaitę visos mūsų rašytojos pristatys po vieną joms ypač ypatingą (brangią) vaikystės knygą, kuri vienaip ar kitaip turėjo įtakos tolimesniam jų gyvenimui, tad labai tikimės, kad jums patiks ir nieko nelaukdamos pristatome pirmąją knygą:

giphy

Sveiki 🙂 Šįkart grįžtu su vienos mėgstamiausios savo vaikystės knygos „Lydekos vasara“ rekomendacija. Šią knygą perskaičiau labai labai senai. taip senai, kad jau nebegaliu prisiminti kiek man tuo metu buvo metų. Žinau tik tiek, kad tai buvo pirmoji knyga, kurią skaitydama verkiau.

Ši knyga mano rankose atsirado visai atsitiktinai. Vieną vasaros dieną apsilankiau mažyčio kaimelio, kuriame dažnai lankydavausi, bibliotekoje. Kadangi ta biblioteka yra tikrai labai maža, tai ir knygų joje nėra daug, o ką jau kalbėti apie knygas vaikams. Taigi apžiūrinėjau vaikiškoms knygoms skirtoje lentynėlėje esančias knygas, na o kadangi daugumą jų jau buvau perskaičiusi, nusprendžiau paimti  „Lydekos vasarą“ mat šios knygos dar nebuvau skaičiusi. Neprisimenu per kiek laiko perskaičiau šią knygą skaitydama pirmąjį kartą, bet atsižvelgiant į tai, kad tuo metu nors ir skaitydavau knygas, dar nebuvau didelė knygų mylėtoja, spėju, kad šiai knygai įveikti prireikė kelių dienų ar net savaitės, bet gerai žinau, kad ji iškart tapo mano mėgstamiausia.

Kaip jau minėjau nedaug prisiminiau  iš to pirmojo karto. Nebežinojau net veikėjų vardų. Tik tas pagrindinis įvykis dar buvo išlikęs atmintyje.  Taigi, prieš rašydama šį straipsnį, nusprendžiau šią knygą perskaityti dar kartą. Turiu pripažinti dar niekada taip stipriai nebijojau pradėti skaityti. Juk tai vis dėlto mano mėgstamiausia vaikystės knyga. Kas jeigu skaitant ją po tiek laiko pasirodys, jog ši knyga – visiška nesąmonė?  Tačiau nors ir buvo baisu knygą perskaičiau, ir tai padariau vos per kelias valandas. Ir nors ir žinojau pagrindinį knygos įvykį ir kaip knyga baigsis, verkiau netgi skaitydama antrą kartą.

Na, o dabar pereisiu prie rekomendacijos. „Lydekos vasara“ – tai pasakojimas apie tris kiemo draugus Aną bei du brolius Luką ir Danielį. Tai pasakojimas apie tikrą draugystę, apie tai kaip svarbu palaikyti ir paguosti tuos, kurie rūpi netgi tada kai tai daryti sunku, apie viltį ir gyvenimą, bei atsisveikinimą su vaikyste.

Labiausiai skaitant „Lydekos vasarą“ man patiko, tai kokie „tikri“ istorijoje vaizduojami vaikai. Visų pirma, tai visi trys turi savo išskirtinius charakterius, visi skirtingi, bet taip tik vienas kitą papildo ir tampa neišskiriami. Antra – tai, vaikų reakcijos į tam tikrus dalykus, nežinau kaip paaiškinti neatskleidžiant knygoje susiklosčiusių įvykių, tad, manau, tiesiog pasakysiu labai paprastai J Nors knygos veikėjai ir yra vaikai jų elgesys buvo priimtinas ir neišsišokantis. Liūdnose situacijose vaikai liūdėjo, netgi bijojo, bet neprarado tikėjimo.

Dar vienas dalykas, kuris labai patiko – tai kaip trijulė kovoja vienas už kitą ir padeda vienas kitam išgyventi sudėtingus įvykius ir neleidžia kitiems blogai kalbėti apie savo šeimą ir draugus. Tokios draugystės – tvirtos kaip kumštis, pripažinsiu šiek tiek supavydėjau 🙂

Vienintelis dalykas, kuris šiek tiek užkliuvo buvo tai, kad visa istorija buvo pasakojama iš Anos perspektyvos. Ir nors skaityti pasakojimą Anos balsu man tikrai patiko, norėjosi į situaciją pažvelgti ir berniukų akimis. Kadangi būtent berniukų šeimos istorija skaitant sukrėtė labiausiai, norėjosi sužinoti kaip jie su tuo tvarkosi kai šalia nėra Anos ir taip pat (nors jų jausmai ir buvo atskleisti) dar labiau pasinerti į jų emocijas.

Kol kas manau tiek 🙂 Nors galėčiau apie šią knygą kalbėti dar labai daug, jei dabar nesustosiu tai išpasakosiu visą knygos turinį 🙂 Taigi pabaigai norėčiau pasakyti, kad šią knygą rekomenduoju visiems ir mažiems, ir dideliems, nes bent jau mano nuomone tai tikrai prasminga istorija 🙂 O ir skaitosi labai greitai.
„Lydekos vasarą“ aš įvertinau 5 žvaigždutėmis iš 5.

aistes

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s