Gankutsuou

Sveiki visi, pirmą kartą sulaukėme savanoriškai mums atsiųsto straipsnio, tad labai dėkojame Yubiko už tokią malonią staigmeną ir tikimės bendradarbiauti ateityje. Mūsų bloge dar niekas nėra minėjęs Japonijoje gimusio anime žanro, tad be galo smagu, jog šiandien Yubiko supažindins jus su vienu iš jų.

gankutsuou-featured

Gankutsuou yra 12 serijų anime iš dalies paremtas A.Diumos novele „The Count of Monte Cristo“. Vien iš viršelio galima spręsti, kad šio anime piešimas bus netipiškas. Jau nuo pirmos serijos pastebime ryškias, gan niūrias, spalvas. Kelias pirmas minutes sunku įžiūrėti žmonių, pastatų formas, nes viskas susilieja į vientisą vaizdą. Įpusėjus pirmą seriją pasidaro gan nuobodu, per daug ištemptas pagrindinio veikėjo, Alberto Morcerfo, pristatymas. Tačiau, nepaisant to, šis anime patraukia savo netipišku piešimu, veikėjų mįslingumu, kas neleidžia numesti į šoną viso žiūrėjimo, o atvirkščiai, priverčia pažiūrėti dar vieną epizodą. Ir neapsirinkame.

Kuo toliau, tuo darosi vis įdomiau. Kūrėjai palieka daug neatsakytų klausimų, kas žiūrovą skatina žiūrėti toliau. Tačiau, viskas neilgai trukus atsibosta. Ties viduriu, labiau į pabaigą, veiksmas yra ištempiamas, per ilgai rodomi pagrindinio veikėjo, Alberto Morcerfo, apmąstymai ir jo susitikimas su antruoju pagrindiniu veikėju, Grafu Monte Kristu. Kai kuriais momentais pasidaro sunku susikaupti, norisi nebežiūrėti šio anime arba prasukti visą veiksmą kelioms minutėms į priekį, tačiau to padaryti tu tiesiog negali. Tas smalsumas, veikėjų mįslingumas, tau iškilę klausimai tiesiog neleidžia tau to padaryti. Visų pirma dėl to, kad nori gaut atsakymus, sužinoti kaip viskas pasibaikit, o visų antra, prasukęs kelioms minutėms vaizdą, gali praleisti svarbų momentą ar kurio nors veikėjo poelgį.

Šis anime įdomus ne tik savo piešimu, tačiau ir veikėjų sąsaja tarpusavyje. Jie yra glaudžiai susiję, gal net persipynę tarpusavyje ir neįdėmei žiūrėdamas ar praleisdamas kokį veiksmą, gali pamesti visą siužetą.

Tad apibendrinus, šis anime yra puikus pasirinkimas vyresnio amžiaus žiūrovams. Jame yra skraidančių laivų, parodomas aukštuomenės gyvenimas bei turtingųjų vaikų palaidas gyvenimas. Tačiau, taip pat, jis yra psichologinis, verčiantis susimąstyti ne tik apie gyvenimo prasmę, bet ir apie pasirenkamus draugus. Jame parodoma, kaip galima manipuliuoti žmogumi, žinant, ko jis nori, kokie jo troškimai. Taip pat parodoma, kokią galią turi pinigai, o žmonės – kokią menką savivertę bei kaip lengvai jie yra paperkami.

Nors šiame anime radau daug pliusų, neapeisime ir be minusų. Kai kuriuose vietose jis buvo per daug ištemptas, kas apsunkino visą žiūrėjimą. Negana to, daug kas kartojosi, sakinių ar vaizdų reikšmė buvo ta pati, tačiau parodyti jie buvo kitaip, iš kitos pusės.

Tad dar karta pasikartosiu, kad šis anime tikrai yra geras bei įdomus ne tik savo piešimu bet ir pačiu turiniu, nors kai kuriomis vietomis gan sunkiai žiūrimas. Tačiau jis yra su paslėpta prasme. Tad tiems, kas planuoja jį žiūrėti, galiu palinkėt kantrybės. Nenumeskite šio anime po pirmos serijos, pažiūrėkite bent dvi, o tais momentais, kai veiksmas pasidarys nuobodus, per daug ištemptas, nenustokite jo žiūrėti. Smagių nuotykių,  mįslių bei pamokymų kupinos kelionės  su Gankutsuou.

   Yubiko

otilija

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s