Koe no Katachi

Negaliu nepasidalinti šiuo nuostabiu Anime filmu „Koe no Katachi“. Kaip suprasti anime filmas? Tai labai paprasta. Tai yra anime, tačiau vieno epizodo, filmo ilgumo. Tai tas pats, kaip žiūrėtum paprastą filmą, tačiau jis pieštinis, Anime stiliaus. Kodėl noriu jums šiandien pristatyti būtent jį? O gi dėl to, kad jį privalo pamatyti visi. Sakydama visi, turiu omeny absoliučiai visus: tiek didelius, tiek mažus.

Pati prieš porą dienų jį pažiūrėjau ir manyje vis dar verda priešiški jausmai. Bandau suvokti, ką mačiau, jutau. Tai šių metų filmas ir jis gan puikiai nusisekęs. Negana to, tai pats liūdniausias filmas bei Anime, kurį kada nors mačiau, o svarbiausia, su laiminga pabaiga.

silent-voice-visual

Tai meilės istorija, tačiau ji neparodoma iš karto. Ji vystosi viso filmo metu, o pačioj pabaigoj, veikėjai ją supranta, tačiau garsiai to nepasako, kas griebia už širdies. Viskas prasideda, kai į mokyklą, pradinę klasę, atvyksta mergaitė ir prisistato. Tas momentas yra neįkainojamas. Visų reakcijos, pamačius, kad ji kurčia. Iš pradžių visi su ja bendrauja, domisi ja, tačiau neilgai trukus visiems ji pabosta. Kodėl? Ar verta to klausti? Juk ji negali normaliai bendrauti. Kaip ir šiame gyvenime, taip ir filme, iš jos pradedama tyčiotis dėl jos negalios. Viskas pablogėja, kai ją užgaulioti ima berniukas, pagrindinis veikėjas. O jis tai daro be pasigailėjimo.

Ji tenori susirasti draugų, tačiau visi ją atstumia. Ji yra mušama, žeminama, atimami klausos aparatai ir išmetami,o jie juk ne pigiai kainuoja. Tačiau ką gali suvokti vaikas? Viskas pasikeičia, kai berniukas padaro negrįžtamą žalą mergaitei. Jo mama važiuoja atsiprašyt mergaitės mamos, tačiau jai stipriai kliūna už savo sūnaus išdaigas, o jis tai pamato ir susimąsto.

Mergaitė pereina į kitą mokyklą, o nuo berniuko nusisuka visi. Jie jau užauga ir štai prasideda nauja istorija. Vaikinukas mėgina nusižudyti, tačiau to nepadaro, nepakyla ranka. Jis bando atitaisyti savo klaidas. Susiranda merginą ir susidraugauja su ja. Pagaliau suvokia, kad jis nuo pat pradžių norėjo su ja bendrauti, šnekėti, tačiau negalėjo, nes ji buvo kitokia. Jis to bijojo, tad pradėjo iš jos tyčiotis. Tačiau dabar viskas kitaip. Jis suvokia savo klaidas ir bando viską atitaisyti.

Jis suranda naujų draugų bei pas jį grįžta keli draugai iš pradinių klasių. Viskas dėka jos, mergaitės, kuri yra kurčia. Tačiau dėl jos visi taip pat ir kenčia. Viskas baigiasi, o gal tik prasideda, kai šį kartą nusižudyti bando mergina. Ji buvo išgelbėta, tačiau ji vos nepraranda to, ką labiausiai mylėjo. Ji prašo atleidimo, tačiau ar tai ji turėtų visų atsiprašyti? Gal kaip tik, viskas turėtu būti atvirkščiai? Pagrindinis veikėjas pagaliau deramai atsiprašo jos, už visas skriaudas: tiek vaikystėje, tiek dabartyje. Jis suvokia, kad reikia išmokti save mylėti, kad ir koks esi. Tik pradėjęs save mėgti, galėsi toliau gyventi. Tačiau vienam tai sunku padaryti. Tad jei atsiranda šalia žmogus, kuris tau padeda, neatstumk jo.

Šis Anime filmas parodo, koks žiaurus gali būti gyvenimas. Parodomos patyčios. Ir dėl ko? Kad esi kitoks? Kiek skausmo žmogus turėjo iškentėti, kad pagalvojo apie žmogžudystę. Tačiau gyvenimas yra teisingas. Anksčiau ar vėliau viskas atsisuka prieš juos, skriaudėjus, kaip ir buvo mūsų pagrindiniam veikėjui. Jis prarado viską, o neatlaikęs spaudimo, taip pat mėgino nusižudyti, tačiau rado drąsos gyventi, drąsos pažvelgti į akis tam, kurio gyvenimą šitaip apsunkino. Tačiau taip pat jis rado savo gyvenimo šviesą. Tai buvo mergina, kuri save niekino, tačiau jis ją mylėjo tokią, kokia yra. Tačiau nepamirškime ir merginos, kuri nepaisant visų patyčių, skausmo, blogų prisiminimų, kuriuos patyrė dėl šio vaikinuko, ji vis vien jį mylėjo, nors jis pats savęs nekentė už tai, koks yra. Jis buvo jos šviesa, o ji – jo. Koks nedėkingas tas pasaulis. Jis priverčia žmogų patirti tai, ką jis pats darė blogo kitam, o juokingiausia tai, kad dažniausiai tų žmonių, kurie tyčiojosi ir iš kurių buvo tyčiojamasi, gyvenimai dažniausiai susipina vėl. Patyčių pradininkai tampa aukomis ir atsiduria kentėjusių žmonių rankose. Jų likimai tampa priklausomi nuo jų.

A-Silent-Voice-Screenshot-01

Tad prieš ką nors pasakydami ar padarydami pagalvokite. Šis filmas puikiai atspindi, kaip gyvenimas gali pasikeisti padarius vieną klaidą, pakėlus ranką prieš silpnesnį ar kitokį. Tačiau gyvenimui nepakanka savigraužos. Jis iš tavęs atima orumą, buvusį pasitikėjimą savimi. Jis tau parodo, koks tu iš tiesu menkas padaras esi. Tačiau išmok tuo pasinaudot ir atleisti kitiems bei priimt save tokį, koks esi. Padarytų klaidų nepakeisi, tačiau gali pakeisti tai, kas dar įvyks.

Vienintelis dalykas, kuris man užkliuvo, buvo mergina. Man nepatiko jos pavaizdavimas. Ji buvo parodoma, kaip silpna, tačiau taip pat stipri. Ji visų atsiprašinėdavo, galvojo, kad tai ji kalta, o ne kažkas kitas. Ji dėl visko kaltino tik save bei niekino savo esybę. Ir man tai nepatiko. Nors ji ir kitokia, man pritrūko dvasios stiprumo. Stiprumo pasipriešinti kitiems, išreikšti savo nuomonę. Tačiau, gal taip geriau? Nors ji tylėjo, ji buvo stipri, nes viską kentė bei kaltę prisiėmė sau. Tad norėčiau, kad ir tu, skaitytojau, keliautum šia kupina pamokymų bei gyvenimo tiesų kelione su „Koe no Katachi“.

otilijaYubiko

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s