Boku dake ga Inai Machi

Boku dake ga Inai Machi“ yra iš tų anime, kuriuos pažiūrėjęs susimąstai tiek apie gyvenimą, tiek apie poelgius jame. Šiais laikais labai sunku sukurti gerą animaciją, kuri patrauktu dėmesį, tuo labiau, kai kalbame apie fenomenus. Nors šis Anime yra 2016 metų, jis gan idomus, veiksmas gerai išvystytas bei kupinas mįslių.

Pačioje pradžioje mes esame supažindinami su pagrindiniu veikėju Satoru Fujinuma ir jo galia, kurią kūrėjai pavadino „Revival“.  Jam kur nors esant ir netoliese atsitikus kokiai nors nelaimei, jis yra gražinamas kelioms minutėms atgal, kad sustabdytų kokį nors incidentą. Tačiau „Revival“ pasikartoja vis dažniau ir dažniau, tad jis pradeda prisiminti savo vaikystę, kai jo draugai buvo pagrobti bei nužudyti, o jis pats per atsitiktinumą nepatyrė to paties.

Boku.dake.ga.Inai.Machi.full.1982267

Viskas pasikeičia, kai vieną dieną, grįžęs po darbo, išvystą nužudytą mamą, o policija jį pradeda persekioti, nes mano, kad tai jo darbas. Satorui bandant pabėgti, jam vėl pasireiškia „Revival“, tačiau šį kartą jis grįžta daug metų atgal, porą savaičių iki savo klasiokų pagrobimų ir nužudymų vaikystėje. Jis suvokia, kad norint išgelbėti mamą, jis turi sustabdyti viso to pradžią, vaikystės žudiką, kuris niekuomet ir nebuvo išaiškintas.

Pirmoji jo auka buvo mergaitė, kuri visuomet buvo viena, o namuose patirdavo smurtą. Jis su ja susidraugauja, tačiau jam nepavyksta. Ji visgi miršta, tačiau keliomis dienomis vėliau. Grįžęs į dabartį jis suvokia savo klaidas ir prašo dar karta būti nugabentam atgal, į praeitį, tačiau šį kartą jis stengsis padaryti viską, kad visus išgelbėtų. Jo prašymas buvo įgyvendintas.

Šį kartą jam pavyksta visus išgelbėti, tačiau kas žudikas? Žiūrovai, kartu su pagrindiniu veikėju, sprendžia šią painią mįslę ir bando surasti, suvokti, kas tikrasis kaltininkas. Nors Anime veiksmas sukasi aplink mokyklą, kūrėjai sugebėjo tai padaryti įdomiai. Atskleidžia kiekvieno veikėjo ydas, gyvenimo sunkumus, žmonių, tėvų daromas klaidas ir kaip draugystė, pasitikėjimas vienas kitu gali padėti įveikti sunkumus, netgi išgelbėti gyvybes.

Įdomiausia tai, jog kiekvienoje serijoje mes esame aklagatvėje. Mes nesugebame išsiaiškinti žudiko tapatybės iki pačių paskutinių serijų. Nors, vienoje serijoje aš nuspėjau jo tapatybę, mane kūrėjai iškart vėl suklaidino tam tikrų antrinių veikėjų šešėliais. Tačiau visko amžinai nenuslėpsi. Kai buvau jau visiškai įsitikinusi, kad tai jis, tas veikėjas, yra žudikas, šio anime kūrėjai nebetempdami siužeto  jau kitoje serijoje parodė, kad visgi aš neklidau. O ar jūs iminsite šia mįslę?

index

Tačiau visur yra minusų. Kaikurios vietos buvo per daug ištemptos. Visą šį Anime galima buvo parodyti per žymiai mačiau serijų. Tačiau, prisipažinsiu, kad tai netrugdė žiūrėti, nes kiekvienoje serijoje buvo šiokios tokios mistikos, bei nuorodų į žudiką, kas žiūrovams ir yra svarbiausia. Tačiau man dar nepatiko pabaiga. Pačioje pabaigoje veikėjas guli komoje, o žudikas vaikšto laisvėje. Tačiau, Satorui, atsibudus, pas jį grįžta ir žudikas, kol galiausiai jis yra pagaunamas, o veikėjas toliau gyvena. Pati pabaiga gan keista, nesueinanti su visu Anime, stilius kiek kitoks. Norėjosi kažko kito, gal liūdnesnės pabaigos, o gal, kad jis savo gyvenimą nugyventu su vaikystės mergaite, tačiau kūrėjai mums šio džiaugsmo nesuteikė ir pabaigą palyginus su viso Anime veiksmu padarė greitą, be kulminacijos. Toks jausmas, kad jiems pritruko laiko ar biudžeto lėšų.

 Tačiau nesupraskite manęs blogai. Šiame Anime mes išvystame stiprią draugystę tarp vaikų, kurios pagalba jie gali daug ką įgyvendinti. Mums taip  pat parodo, kad, kai kurių dalykų tu vienas nepadarysi, kas ir buvo Satoru pirmojo „Revival“ grįžimo nesekmės priežastis. Tad, šį Anime tikrai verta pažiūrėti kiekvienam ir patirti nuostabią dedektyvo kelionę, kurioje tu ne tik žiūri veikėjo aiškinimąsi, kas yra žudikas, bet ir pats ieškai nuorodų į jį. O kartu susimąstai apie savo pačio gyvenimą, apie padarytas klaidas jame, kai galėjai kažkam pagelbėti, kažkam užkirti kelią, tačiau nuėjai, kaip ir mūsų pagrindinis veikėjas. Nors jis gavo galimybę grįžti į praeiti, nemanau, kad tikrame gyvenime tai įmanoma. Tačiau nepamirškite, kad kiekvienas gali gauti antrą progą, o ją gave nepadarykite tos pačios klaidos, kaip praeitije, nes ir vėl teks gailėtis. Tad smagaus žiūrėjimo bei nužudymų kupinos kelionės su „Boku dake ga Inai Machi

otilija

Yubiko

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s