Beširdis miestas

Pastaruoju metu mėginu sau įkalti į galvą, kad man nereikia žiūrėti serialų. Dieną kitą man sekas neblogai, tačiau prasideda sesija ar užgriūva devynios galybės darbų, tuomet pati to nepastebėdama pradedu žiūrėti serialus. Jums taip nebūna? Esu įsitikinusi, jog tokiu būdu pasąmoningai (gal net sąmoningai) mėginu atitolinti darbus.

Šį kartą mano akį patraukė serialas „Beširdis miestas“ (Heartless City – 무정도시). Tiesą sakant, nesu mėgėja tolimųjų rytų serialų, nes egzistuojantys kultūriniai skirtumai neleidžia man mėgautis siužetu. Vis dėlto šis serialas (arba drama) kitoks. Pradžiai, tai detektyvas, kuris yra tamsus, painus, kartais žiaurus. „Beširdis miestas“ yra priskiriamas film noir žanrui.

4285_heartlesscity_thumb_1

Visu pirma, mane patraukė įdomi siužeto linija, kuri atskleidžia du visiškai skirtingus pasaulis, tačiau tuo pat metu parodo, kaip jie darniai susipynę. Pirmajam pasauliui priklauso Shi Hyun, kuris pabėgo iš vaikų namų ir ėmė verstis narkotinių medžiagų platinimu. Ilgainiui vaikinas susikūrė karjerą ir tapo vidutinės svarbos gaujos bosu žinomu kaip Doctor Son. Vis dėlto čia vaikinas sustoti neketina, jo noras – užimti narkotikų tiekėjo, žinomo kaip Scale, vietą.

Kitoje pusėje mes matome Hyeong Min, kuris tampa specialaus tyrimo padalinio viršininku. Pagrindinis tikslas – surasti ir pasodinti Scale už grotų, tačiau slaptos operacijos metu žūsta jo mylimoji. Hyeong Min yra šventai įsitikinęs, jog tai Doctor Son darbas, tad imasi jo medžioklės. Jam padeda velionės sesuo Soo Min, kuri taip pat trokšta keršto ir tampa slaptuoju dvigubu agentu, infiltruojasi į narkotikų platintojų pasaulį bei teikia policijai informaciją.

Pirma gali pasirodyti, jog šie du pasauliai tokie skirtingi, kad tik ir kaišo pagalius vienas kitam į ratus, tačiau „Beširdžio miesto“ siužeto vinginiai yra neprognozuojami, net tuomet, kai pažiūri keliolika būsiančių serijų anonsų. Pasirodo savi kenkia saviems, išlenda seniai užmiršta neapykanta, meilė, konkurencingumas, iškreiptas teisybės suvokimas, korupcija, papirkinėjimas ir kita.

Kiekviena nauja serija vertė mane persvarstyti savo poziciją, nes išryškėdavo naujos detalės. Kas jei blogieji nėra blogi? Kas jei kaltas ieškovas ar policijos viršininkas, o narkotikų platintojas išties atsidūrė ne laiku ir ne vietoje?

Senokai neteko matyti serialo, kurio siužeto negalėčiau nuspėti, nors visi veikėjai yra glaudžiai vienas su kitu susiję. Taip pat mane papirko pagrindinis aktorius Jung Kyoung Ho bei Kim Yu Mi, kurie puikiai įkūnijo savo personažus. Svarstant, kuris personažas man patiko labiau, greičiausiai Lee Jin Sook (Kim Yu Mi). Ji viena iš pagrindinių Doctor Son organizacijos narių, jos gyvenimo istorija yra glaudžiai susijusi su teisėsauga, tačiau nepaisant visko, ji renkasi narkotikų verslą. Jin Sook personažas turi tiek daug spalvų, kad neįmanoma ja nesižavėti.

Papirko mane garso takelis… Man labai sunku paaiškinti kodėl, bet tie, kurie pažįstami su kpop stiliumi, greičiau pastebėjo, kad jie mėgsta vienoje dainoje (kūrinyje) komponuoti skirtingus stilius (lyrika ir roką, lyrika ir repą ir pan.). Greičiausiai tai mane ir užkabino, nors pati kpop jau neklausau.

Be minėto turėčiau pridurti, kad man be galo patiko visų „blogiukų“ stilius. Didžioji dalis taip puikiai atrodo, kad net pavydu, jog savo kasdieniame pasaulyje negaliu akių ganyti į tokius gražius žmones.

4c70a8bb77

Vis dėlto, nepaisant to, kad serialas man paliko patį geriausią įspūdį, mane vis vien nuoširdžiai erzino Soo Min (Nam Gyu Ri). Kaip personažas ji labai apgailėtina, neturinti jokio kritinio mąstymo, jai pasako – ji daro. Taip pat ji per daug naivi, nuolatos atsiduria aukos vaidmenyje, kas mane erzina. O ir aktorės vaidyba man pasirodė pusėtina. Be merginos, mane juodai siutino Hyeong Min (Lee Jae Yoon) personažas. Visiškas šmikis. Jis atšiaurus, grubus, kartais žiaurus, nelinkęs suprasti, turi tik savo tiesą ir nepriima kitos. Niekaip negaliu suprasti, kodėl visos moterys kariasi jam ant kaklo…

Užkliuvo romantikos momentas (tokių buvo nedaug, kas mane džiugina), niekaip negaliu suprasti, kodėl visada reikia sujungti auką ir cool guy?.. Suprantu, jog tai yra patrauklu masėms, nes merginos ir vaikinai gali tapatintis su personažais, tačiau tuo pat metu man tai atrodo pigus triukas papirkti publikai.

Ir užbaigsiu savo nusiskundimus didžiausiu nusivylimu – pabaiga. Tokios nesitikėjau. Ji visomis prasmėmis neatitiko mano lūkesčių. Ji nei gera, nei bloga. Ji tiesiog pabaiga. Kitaip, beskonė, nesukelianti jokių emocijų ar minčių (apart – kodėl?..).

afa8e14d1d6554b9e5a2d8ac5c01edb78be0206c_hq

Apibendrinant, šis serialas man išties patiko. Peržiūrėjau jį per dvi savaites. Jis turi vieną sezoną, kuriame dvidešimt serijų, kiekviena iš jų valandos trukmės. Labiausiai mane sužavėjo nenuspėjamos siužeto linijos. Matot, aš esu iš tų žmonių, kuriems patinka žinoti, tad kartas nuo karto pažiūriu, kas bus toliau, norėdama sužinoti, kuo viena ar kita situacija pasibaigs, tačiau net tai žinant, man viskas atrodė nepaprastai puikiai sumanyta (žinoma, visada galima prikibti dėl stebuklingų sėkmės ar atsitiktinumo momentų, tačiau šį kartą aš tiesiog mėgavausi ir leidau protu per daug neapsikrauti. Kita vertus, gal mano kritiškumas siužeto atžvilgiu sumenko, nes serialas korėjiečių kalba su angliškais subtitrais, kuriuos reik greit skaityti ir suprast). Patiko man minėtas garso takelis, nuostabiai atrodantys personažai bei turiu prisipažinti, jog Doctor Son tapo mano fictional crush…

miau

 

Jei kartais esate matę šį serialą, būtinai duokite žinoti 😉

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s