Jo Nesbo „Kraujas ant sniego“

Pastaruoju metu tenka skaityti daug literatūros, kuri slepiasi po žodeliu „mokslinė“. Greičiausiai sutiksite, kad tokia literatūra truputį vargina, todėl bibliotekoje ieškau kažko plono, ką galima įsimesti į kuprinę ir skaityti viešajame transporte.

Bibliotekoje lankiausi su tikslu grąžinti B. Yoshitomo romaną, tačiau neatsispyriau pagundai pasiskolinti Jo Nesbo „Kraujas ant sniego“. Pirma – knyga plona (patogu nešiotis ir skaityti viešajam transporte), antra – Jo Nesbo gana populiarus rašytojas, jo knygos puikuojasi TOP 10 knygyne, kurį kasdien praeinu mažiausiai du kartus, taip pat daug liaupsių jis sulaukia Instagram‘e tarp knygų mylėtojų (skaitytojų).

20180207_113522_mh1518008317350[1]

 „Kraujas ant sniego“ parašyta pirmuoju asmeniu, tad atrodo, kad vyksta komunikacija su pagrindiniu herojumi. Ulavas mums pasakoja savo istorija, apie santykius su tėvu, apie geraširdę motiną, apie mokslus mokykloje, apie savo trūkumus, apie turėtus darbus, apie pirmąją žmogžudystę, apie santykius su bosu ir savo meilę.

Susipažinus su Ulavo vidiniu pasauliu ryškėja jautrios ir romantiškos sielos žmogus, kuris mėgina išlikti šiame žiauriame pasaulyje. Kita vertus, Ulavas yra baudėjas ir savo darbą atlieką profesionaliai. Štai čia ir kyla klausimas – koks vis dėlto yra Ulavas? Rodosi, geras vyras, gelbsti moteris nuo smurtaujančių vyrų, tačiau tuo pat metu žudo vyrus, kurie yra šeimos maitintojai… Atiduoda visus pinigus nužudytojo šeimai, tačiau pribaigia žmogų vaiko akyse…

Bendrai, Ulavas yra savo srities specialistas ir savo darbu nesiskundžia, juk tai jo duona kasdieninė. Kaip pats sakosi, sėkmės priežastis jo būdas, Ulavas nėra iš tų, kurie daug klausinėja, o kaip liaudyje sakoma – mažiau žinosi, ilgiau gyvensi. Šis posakis ypač aktualus baudėjams, tačiau pasikeičia, kuomet baudėjas paleidžia kulką ne į tą asmenį. Dabar Ulavas tampa taikiniu.

Knyga įtraukianti, kupina metaforų ir apliginimų, kas mane savotiškai žavi. Reikia paminėti ir pagrindinį veikėją, kuris yra unikalus, jis yra savotiškai protingas ir gudrus, jo mąstymo būdas vertas dėmesio. Vargu ar teko literatūroje sutikti panašiai mąstančių žmonių, tad buvau maloniai nustebinta ir mėgavausi vyro minčių pasauliu. Taip pat „Kraujas ant ledo“ išsiskiria tuo, kad pasakojama žudiko istorija paties žudiko lūpomis (gana dažnai šokį diktuoja detektyvai), kuris šiaip jau yra geras žmogus (nesąmonė, ane?). Ir žinoma, man patiko meilė. Ji pagaliau buvo tokia, kokia ir atrodė, už tai ploju Nesbo.

20180207_113711[1]

Kita vertus, jei ieškote gilaus detektyvo ir netikėtais siužeto vingiais, tuomet pasitaupykite „Kraujas ant sniego“ kitam kartui. Šiame detektyve siužetas yra gana paprastas, veiksmas tolygus (nėra kvapą gniaužiančios kulminacijos), tačiau jame gausu ironijos, kuri mane papirko. Taip pat, knyga yra trumpa (168 psl.), tačiau to pakanka, kad nupiešti detalų Ulavo portretą bei supažindinti su kitais savitais veikėjais.

Trumpai, man knyga išties patiko ir laikas viešajame transporte neprailgo. „Kraujas ant sniego“ nesiūlo mums gilesnio savęs pažinimo ar kokių kitų gilių minčių, kurios vėliau neduoda ramybės, tad tai puikus detektyvas norint atsipalaiduoti. Veiksmo ir veikėjų knygoje nedaug, todėl lengva sekti siužeto liniją.

Bendrai esu patenkinta „Kraujas ant sniego“. Tik įdomu tai, kad ši knyga yra vertinama gana prastai lyginant su kitomis Nesbo knygomis, tad man be galo smalsu, ką šis vyras sugeba, jei visas pasaulis tik ir laukia naujų jo knygų.

miau

 

Kaip visada, jei skaitėte šią knygą, pasidalinkite savo mintimis 🙂

 

P.S. Knygos ištrauką galite rasti čia 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s