Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“

Bookstagram bendruomenė man parekomendavo šią knygą, tad truputį bijodama ėmiau ją į rankas, bet perskaičiusi, esu labai dėkinga, kad įveikiau savo nerimą ir knygą perskaičiau. Tai tarsi odė laimei ir džiaugsmui. Be galo šiltas ir mielas kūrinys, kurį drąsiai rekomenduočiau žmogui, kuris norimi ko nors šilto, ramaus ir gražaus.

Mažame Holto mieste ilgus metus kaimynystėje gyvena Edė Mur ir Luisas Votersas. Dabar jie abu vienui vieni tuščiuose namuose, naktimis prisipildančiuose slegiančios tylos ir vis stiprėjančio vienatvės jausmo. Vieną tokį vakarą Edė netikėtai aplanko Luisą. „Kaip tu pažvelgtum į tai, jeigu aš paprašyčiau tavęs retsykiais ateiti pas mane naktį kartu pamiegoti. Aš kalbu ne apie seksą. Man rūpi kitkas. Geismai jau, regis, seniai išblėso. Kalbu apie tai – kaip prastumti naktį. Kad atsigulusi jausčiau šilumą ir turėčiau, su kuo pasišnekučiuoti“, – taria ji. Taip užsimezga draugystė, teikianti paguodą, pokalbius naktimis, džiaugsmą ir meilę. Net jei ne visiems tai atrodo priimtina.

– oficialus knygos pristatymas

„Mūsų sielos naktyje“ yra paskutinė autoriaus knygą, kurią jis parašė prieš savo mirtį. Romane jis pasakoja, ką jautė ir išgyveno savo paskutiniu gyvenimo laikotarpiu. Tai kūrinys apie žmogiškos šilumos poreikį. Apie mūsų viltis, troškimus ir norą turėti kažką šalia, kas užpildytų tuštumą ir tylą, kas teiktų paguodą ir džiaugsmą.

Edė ir Luisas atranda džiaugsmą vienas kito kompanijoje ir nors kaimynai šios draugystės palankiai nevertina, senjorams jų nuomonė nerūpi. Jie visą savo gyvenimą taikėsi prie kitų, tad nors gyvenimo saulėlydyje nori būti laimingi ir apie kitus negalvoti. Kita vertus, ši draugystė kliūva ir jų vaikams, tad tiek Edei, tiek Luisui reikia rinktis laimę ar vienatvę, vienas kitą ar savo vaikus.

„Mūsų sielos naktyje“ yra labai rami, melancholiška ir kasdieniška knyga. Ji parašyta telegrafiniu stiliumi, trumpais sakiniais, tad skaitosi greitai ir labai maloniai. Nors yra labai trumpa, joje yra tiek gylio ir jautrių temų, kiek kartais nerasi net storiausiose knygose. Ji atrodo tokia tikroviška, nes paliečia tikrų žmonių problemas, su kuriomis jie susiduria gyvenimo saulėlydyje: pavydas kito laimei ir su logika prasilenkiančios apkalbos, vienatvės jausmas, socialinės normos, aplinkinių spaudimas ir kitos.

Apibendrinant, „Mūsų sielos naktyje“ yra nedidelė, jautri, išmintinga knyga, kurioje dviejų žmonių kasdienybė virsta tikra poezija. Nori nenori, bet palieka pėdsaką širdyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s