Gilmoro merginos

Sveiki, šiandien noriu su jumis pasidalinti trumpučiu įrašu apie tai, kuo gyvenu pastaruoju metu – “Gilmoro merginomis“ (ang. Gilmore Girls). Praėjusią savaitę užtikau straipsnių, kad serialas grįžta aštuntam sezonui (!!), taigi koks geresnis būdas leisti savo rudens vakarus, nei žiūrėti visus pirmuosius septynis sezonus iš naujo. Galbūt galvosit, kad aš pamišus, bet serialas yra siaubingai geras.

gilmore_girls_lauren_graham_alexis_bledel_still

“Gilmoro merginos“ – serialas, pasakojantis apie dviejų moterų (motinos ir dukters) kasdienybę. Serialas, sukurtas Amy Sherman – Palladino, debiutavo dar 2000-aisiais, o pagrindinius vaidmenis jame atlieka Lauren Graham ir Alexis Bledel. Kaip sakė  L. Graham, maža šansų, kad toks siužetas taptų populiarus šiais laikais, kai iš serialų žiūrovai tikisi veiksmo, sprogimų ir fejerverkų. “Gilmoro merginose“ to nėra, galime sakyti, kad nėra ir paties veiksmo. Žiūrovai tiesiog stebi mažo miestelio šalia Harvardo gyventojų kasdienybę, viskas kas vyksta ekrane yra labai natūralu ir organiška, atrodo, jog būtent taip gali atsitikti kiekvienam iš mūsų. Mokykla, darbas, kaimynai (geri ir blogi), draugai, vaikinai, pirmoji meilė, siaubingai erzinantys seneliai ir svarbiausia, daug daug šmaikštaus dialogo – tai pagrindinės serialo sudedamosios dalys ir, neabejotinai, faktoriai, nulėmę šio projekto sėkmę.

06f56b2f6c6b033298d4a77f60a484c62146d5e1ddede6ad43699163d8234023

“Gilmoro merginas“ pirmąkart užtikau dar vaikystėje, kai  serialą rodė per televiziją. Nežinau kiek kabliukų ir pop kultūros užuominų supratau tada, bet serialas užkabino. Vėliau jį krizendamos žiūrėdavom su mama. Ir dabar tikrai galiu pasakyti, kad tai pats geriausias mamų/dukrų vakarų serialas, ne tik dėl siužetinės linijos, bet ir dėl jausmo, kurį sukelia. Žiūrėdama suprantu kaip smagu būti moterimi, išlipus iš tos stereotipinės mūsų vaizdavimo pusės. Bent jau man, visą tai geriausiai apibūdina kažkur internetuose rasta mintis:

Here’s to strong women. May we know them. May we be them. May we raise them.

gilmore-girls

Kuo knyga susijusi su mūsų blogu? Jau minėtasis dialogas, kurio tiek daug (dažniausiai valandos trukmės serialai apima apie 60psl. dialogo, “Gilmoro merginose“- 75-80psl.) ypatingas ne tik juokeliais, užuominomis į filmus ar muziką, bet ir į literatūrą. Gilmoro šeimos moterys skaito itin daug, todėl ištikimi jų gerbėjai netgi sudarė Gilmore Girls Reading Challenges, kuriais irgi noriu pasidalinti. Tikiuosi, kad ir jiems, ir pačiam serialui suteiksite šansą tapti savo gyvenimo dalimi, tikrai manau,kad nepasigailėsit.

la-photo-gilmore-girls-20151019

viktorijos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s